Watykan

Witajcie kochani! 

Dzisiaj chcę wam zaprezentować kolejny nowy kraj, który trafi do mojej pocztówkowe kolekcji. Pewnie myślicie sobie, że ostatnio trochę sfiksowałam na punkcie nowych państw. Muszę przyznać, że zdobywanie nowości może być uzależniające! W tym miesiącu pobiłam samą siebie ale o tym na koniec miesiąca w podsumowaniu. Pocztówkę z Watykanu udało mi się zdobyć przypadkiem. W pewnej grupie na facebooku wypisałam wszystkie państwa europejskie, których szukam i zaproponowałam wymianę z osobami z tych krajów.  Jeden z panów napisał do mnie w wiadomości prywatnej, że tak się składa że jedzie on na wycieczkę na Watykanu i z chęcią wyśle mi kartkę pocztową. Oczywiście umówiliśmy się na wymianę, pocztówka dotarła do mnie po 3 dniach. 


Watykan - miasto-państwo w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, enklawa na terytorium Włoch, w Rzymie. Najmniejsze państwo świata pod względem powierzchni.
Watykan to siedziba najwyższych władz Kościoła katolickiego, gdzie rezyduje papież. Obywatele Watykanu to głównie dostojnicy kościelni, księża, zakonnice i Gwardia Szwajcarska. Oprócz tego do pracy przychodzi około 3000 osób mieszkających poza murami Watykanu (pracownicy poczty, radia, gazety, sklepów, dworca kolejowego i służby medycznej).


Przeczytałam pierwszą księgę "Więzień Labiryntu" teraz wybieram się w ten weekend do kina.  Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia!

Komentarze

 1. Ładna pocztówka do tego z naszym papieżem :) gratuluję motywacji w zdobywaniu nowych krajów :) chyba też muszę się przekonać bardziej do swapów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję kolejnego nowego kraju i przyznaję rację - zdobywanie ich może uzależnić :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję! To musi być świetne uczucie wciąż otrzymywać kartki z nowych państw! :) A pocztówka jest naprawdę ładna!

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluje nowego kraju! ;-) Watykan robi wrażenie na żywo -zdecydowanie polecam ;)
  OooOOoo.. takkk zgadzam się z tym ;) Zdobywanie nowych krajów uzależnia.. ;)

  Oczywiście powiedz o wrażeniach z filmu ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję nowego kraju! Takie zdobywanie nowości faktycznie może być uzależniające, ale za to ile daje radości i satysfakcji! ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale super *.* Masz ciekawe hobby :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zazdroszczę :) Watykanu jeszcze nie posiadam w swojej kolekcji...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za odwiedziny oraz komentarze! ;)
Twoja opinia na temat bloga czy zamieszczanych
postów jest dla mnie bardzo ważna. :)

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić kopertę origami?

To ile w końcu kosztuje znaczek na pocztówkę?

Jak zrobić kopertę? #3