Jak wysłać pocztówkę przez napiszkartke.pl?

Witajcie kochani! 
Tak, jak obiecałam dzisiaj pojawi się wpis dotyczący wysyłania pocztówek za granicę przez napiszkartke,pl. Zauważyłam, że wiele z was chciałoby skorzystać z usługi strony ale nie mają pewności czy ten sposób jest bezpieczny i w ogóle jak się do tego zabrać. 

Pocztówki możecie wysyłać bez rejestracji, ale polecam zarejestrować się na stronie, za chwilę wytłumaczę dlaczego. Sama rejestracja jest bardzo prosta, wystarczy że klikniecie w baner, który znajduje się na moim blogu po prawej stronie w pasku bocznym. 


Jesteśmy zarejestrowani wiec możemy zabrać się za wypisywanie pocztówek, nie mam tutaj jakiejś szczególnej filozofii. Wypisujecie pocztówki tak jak zwykle, kartki pocztówki wybieracie sami i nie ważne czy to pocztówki z serwisu czy z kiosku ruchu. 
Na pocztówce wpisujecie wiadomość, adres i naklejacie naklejkę priorytet. Z racji tego, że właściciele sklepu wysyłają pocztówki z Niemiec pojawiło się pytanie. Czy na pocztówce naklejony będzie Niemiecki znaczek? Spotkałam się z tym, że na pocztówce był niemiecki znaczek, stempel pobrania opłaty lub też puste miejsce. Dobrym sposobem jest aby w miejscu znaczka nakleić zużyty Polski znaczek lub naklejkę imitującą znaczek (bardzo dobrze sprawdzają się naklejki z sklepu Postallove). Jak do tej pory nikt nie miał pretensji o to, że naklejam coś swojego. Jeśli nasze pocztówki zostały wypisanie i są gotowe do drogi, ponownie wchodzimy na stronę napiszkartke.pl. Z głównej strony wybieramy pomarańczową zakładkę "Postcrossing", po chwili powinno was przekierować na stronę z której możecie zamówić ilość wysyłek. 


To bardzo proste, teraz wystarczy postępować zgodnie z instrukcją czyli wkładacie swoje pocztówki do koperty, adresujecie ją na podany adres. Na stronie wykupujecie daną ilość wysyłek, płacicie za usługę, a numer zamówienia piszecie na kopercie. Wysyłając więcej niż 7 pocztówek płacicie tylko 3,00 zł za sztukę.  
Dlaczego warto się zarejestrować? Ponieważ, macie możliwość zbierania puntów, które później możecie wymieć na darmowe wysyłki. 
Za każdą pocztówkę wysłaną otrzymujecie 5pkt, jeśli uzbieracie 50pkt, macie możliwość wymiany punktów na jedną darmową wysyłkę. 

Ja osobiście wysłałam już kilka partii pocztówek przez napiszkartke.pl i jestem zadowolona, pocztówki dochodzą bez problemu. Oczywiście zdarzają się kartki przeterminowane ale myślę że to głównie przez osoby, które nie logują się miesiącami. Sami musicie spróbować i ocenić czy opłaca się wam wysyłać pocztówki z ten sposób. 

Jeśli macie jakieś pytania to proszę pisać o nich w komentarzach, gdyż chciałabym aby wszystkie zagadnienia były zebrane w jednym miejscu. 
Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli. 

Komentarze

  1. Niedawno zastanawiałam się nad wysłaniem pocztówek z tej właśnie strony i do końca nie wiedziałam na czym to polega, Dzięki Tobie wszystko już teraz wiem :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. wow, dzięki!!
    zainspirowałaś mnie, żeby znów powrócić na pstcrossing :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawe i przydatne informacje.
    Jeszcze nie korzystałem, ale myślę, że warto spróbować z większą ilością pocztówek do wysłania.
    A czy naklejanie naklejki priorytet jest obowiązkowe? Teraz na poczcie bardzo oszczędnie wydają te naklejki;)
    Serdecznie pozdrawiam :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Myślę, że lepiej nakleić naklejkę. Fakt na poczcie rozdają oszczędnie naklejki ale mozna je kupić w sklepie Postallove, można zamówić pieczątkę albo napisać po prostu długopisem :) Wszystko dozwolone.

      Usuń
  4. Dziękuję bardzo, rozwiałaś wszelkie moje wątpliwości! :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Dlaczego koniecznie trzeba umieścić naklejkę priorytet? I czy na poczcie mogę je dostać do ręki czy za opłatą?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też mnie ciekawi po co ta naklejka??

      Usuń
    2. Priorytet oznacza poczte lotniczą czyli np. jeśli wysyłacie kartke do USA i nakleicie priorytet to znaczy ze poleci samolotem i nie będzie szła trzy miesiące płynąc statkiem. To samo tyczy się innych krajów. Na poczcie mozna dostać naklejki za darmo o ile pani w okienku je posiada.

      Usuń
  6. Dzięki za ten post. Też się zastanawiałam nad wysyłaniem pocztówek przez napiszkartke.pl. I chyba następna partia poleci właśnie przez stronkę, bo i tak na mojej poczcie nie ma ciekawych znaczków.

    OdpowiedzUsuń
  7. Dziękuje Ci za ten post!!
    Długo wyczekiwałam go ;) ale już jest ;-)
    Ja na pewno skorzystam z tej strony.. może nie w tym miesiącu ( bo zrobiłam już zapas znaczków) ale w przyszłym miesiącu spróbuje ;)

    OdpowiedzUsuń
  8. Ciekawa sprawa! Będę musiałą bliżej się przyjrzeć tej stronie. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za odwiedziny oraz komentarze! ;)
Twoja opinia na temat bloga czy zamieszczanych
postów jest dla mnie bardzo ważna. :)

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić kopertę origami?

Jak zrobić kopertę? #3

To ile w końcu kosztuje znaczek na pocztówkę?