Algieria

Witajcie kochani! 
Nam nadzieję, że poprzedni wpis przypadł wam do gustu i że mógł komuś w jakiś sposób pomóc. Dzisiaj chcę pokazać wam dwie piękne pocztówki z nowego kraju na dodatkowo z nowego kontynentu! To moje pierwsze zdobycze pochodzące z Afryki, jestem bardzo szczęśliwa że w końcu posiadam pocztówkę z afrykańskiego kraju. 
Algieria10. co do wielkości państwo świata (największe w Afryce), położone w Afryce północnej nad Morzem Śródziemnym. Członek Unii Afrykańskiej. Znaczną część obszaru Algierii zajmują wchodzące w skład Sahary pustynie oraz półpustynie. Algieria zgodnie z konstytucją z 19 listopada 1976 (wielokrotnie nowelizowaną) jest republiką, w której głową państwa jest prezydent wybierany w wyborach powszechnych. Prezydent mianuje premiera, który stoi na czele rządu. Dwuizbowy parlament składa się z izby niższej – Narodowego Zgromadzenia Ludowego oraz izby wyższej – Rady Narodu.
Podział administracyjny: 48 wilai
Stolica: Algier 1,6 mln mieszkańców (zespół miejski 3,8 mln)


Komentarze

 1. Pocztówka z podziałem administracyjnym bardzo ładna, taka kolorowa ;) Ta druga z tym panem w jakimś tradycyjnym stroju też ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje! Idziesz jak burza w zdobywaniu nowych krajów :-) A mam pytanie: czy w klasyfikacji bierzesz pod uwagę skąd przyszły czy skąd zostały wysłane? Bo z tego co widzę,nie masz pocztówki ze Słowacji - ja ich przywiozłam kilka niedawno, mogę Ci wysłać. A jeśli zależy Ci żeby była wysłana z kraju pochodzenia to chyba też dałoby się zrobić, tylko na taką musiałabyś trochę dłużej poczekać, bo czasami bywam tam kilka razy w miesiącu, a czasem przez parę w ogóle nie jeżdżę... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. hehe ale głupotę wyżej napisałam. To zdanie miało brzmieć mniej wiecej tak: "czy w klasyfikacji bierzesz pod uwagę jakie państwo przedstawiają czy skąd zostały wysłane?" ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Heheh pocztówka musi być wysłana z kraju z którego pochodzi. ;)

   Usuń
  2. W takim razie, jak tylko będę się wybierała na Słowację, mogę Ci ją wysłać. Podeślij mi tylko na maila swój adres: wiolkatee@gmail.com, bo może się tak zdarzyć, że pojadę w któryś dzień całkiem spontanicznie i już nawet nie będzie czasu, żeby do Ciebie napisać i poprosić o niego:)

   Usuń
 4. Super karteczki, a ta z mapą cudna :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładna, kolorowa kartka. Mam na myśli tę pierwszą oczywiście, chociaż na drugiej kapelusz tego pana również ma wiele barw :D

  pocztowkowe-love.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne kartki, szczególnie ta z mapką. Gratuluję nowego kraju! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pocztówki świetne! Sama nie wiem która bardziej mi się podoba ;-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za odwiedziny oraz komentarze! ;)
Twoja opinia na temat bloga czy zamieszczanych
postów jest dla mnie bardzo ważna. :)

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić kopertę origami?

Jak zrobić kopertę? #3

To ile w końcu kosztuje znaczek na pocztówkę?