Odpowiedzi na wasze pytania

Do napisania tego wpisu zainspirowało mnie kilka osób, od których otrzymałam ciekawe meile. Pojawiło się kilka pytań oraz wątpliwości, które chciałabym rozwiać. Zazwyczaj są to pytania od osób początkujących. Nie będę dosłownie cytować treści meili, ale zachowam cały sens zadanego mi pytania.

"Wylosowałem/am adres Rosyjski, który posiada więcej linijek niż adresy osób mieszkających w Polsce. Jak zaadresować kartkę pocztową, która posiada tylko kilka linijek dostosowanych pod Polski adres? Czy adres zostanie odczytany? Czy pocztówka dotrze do adresata?"

Bez obaw. Nie ma żadnego znaczenia to, ile linijek jest nadrukowane na pocztówce. Podczas wypisywania pocztówki możemy śmiało je zignorować! Ważne, aby adres był napisany dokładnie, tak jak został podany oraz aby napisany był wyraźnie. Jeśli nie jesteśmy pewni czy zmieści się on na kartce lub nasz pismo jest niewyraźne, zawsze mamy możliwość wydrukowania adresu i naklejenie go na pocztówce. 

"Niedawno założyłem/am konto na www.postcrossing.com i przez cały czas losuję tylko te same kraje. Zdarzyło się, że podczas jednego z losowań wylosowałem/am, aż trzy adresy do Rosji. Dlaczego tak się dzieję?"

Prawdopodobnie w ustawieniach na twoim profilu masz zaznaczoną opcję, że chcesz losować powtarzające się kraję. Jeśli chcesz, aby kraje "w podróży" nie dublowały się należy ODZNACZYĆ tą opcje. 

"Dopiero co założyłem/am konto, wylosowałem/am swoje pierwsze adresy. Czy pocztówki należy wysyłać w kopercie czy też nie?"

Idea Postcrossingu polega na wysyłaniu sobie pocztówek wypisanych ze znaczkiem bez koperty. Nieraz jedna zdarzają się osoby, które proszą o wysłanie wypisanej pocztówki w kopercie, gdy zbierają znaczki pocztowe. Jednak takie osoby zawsze piszą o tym w profilu. Jeśli osoba nie zaznaczy, że prosi o pocztówkę w kopercie to zawsze wysyłamy kartkę wypisaną ze znaczkiem. 

"Otrzymałem/am piękną pocztówkę, której niestety nie mogę zarejestrować. Osoba, która ją wysłała zapomniała umieścić kod ID na kartce. Czy jest jakaś szansa, aby ją zarejestrować?"

Oczywiście, że jest szansa. Wchodzimy na nasz profil, następnie klikamy na Register a postcard, po prawej stronie przy okienkach, gdzie wpisujemy numer ID znajduje się link Searche the Postcards ID, klikamy na niego. Pokaże się nam ankieta, którą w miarę możliwości wypełniamy jak najdokładniej. Rozpoczynamy analizę naszej pocztówki, może uda się odczytać państwo ze znaczka lub datę na stemplu pocztowym, nick lub imię tej osoby, miasto z którego pochodzi ta osoba, możemy również opisać wygląd tej pocztówki. Może się zdarzyć, że informacji będzie na prawdę mało, jednak nie zniechęcajcie się wym i wpiszcie wszystko co da się odczytać i zatwierdźcie Submit.  Teraz system postara się wam pomóc i odnaleźć kod ID, może to potrwać  od kilku minut do kilkunastu godzin. 
Jest jeszcze jedna możliwość. Napiszcie w swoim profilu, że otrzymaliście pocztówkę z takiego kraju i że kartka nie posiada kodu ID, może ta osoba wejdzie na wasz profil i zorientuje się, że to właśnie o nią chodzi. 


Jeśli przyjdzie wam do głowy jakieś inne pytanie, które nie zostało poruszone to proszę o komentarz na który na pewno odpowiem. Pozdrawiam :)

Komentarze

 1. Ja akurat to wszystko wiedziałam, ale fajnie, że opisałaś takie podstawowe rzeczy. Dla początkujących na pewno sie to przyda. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te pytania dość często pojawiały się w meilach. ;) Dla początkujących jak znalazł ;)

   Usuń
 2. A czy można zadawać osobiste pytania?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za odwiedziny oraz komentarze! ;)
Twoja opinia na temat bloga czy zamieszczanych
postów jest dla mnie bardzo ważna. :)

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić kopertę origami?

Jak zrobić kopertę? #3

To ile w końcu kosztuje znaczek na pocztówkę?