Rejestrować czy nie rejestrować ?

Witam wszystkich bardzo serdecznie na moim blogu! 

Dzisiaj chciałabym poruszyć bardzo ciężki dla każdego postcrossera temat czyli, czy zarejestrować pocztówkę czy też nie? Niektórzy pewnie zapytają: Jak to? 
Każdy z nas chciałby otrzymywać piękne POCZTÓWKI,  które z podziwem może zarejestrować, a następnie chwalić się przed rodziną i znajomymi swoimi pięknymi zdobyczami. 
Znam przypadki osób, które zamiast pocztówki otrzymały np. obrazek wydrukowany z komputera i naklejony na tekturkę, kawałek zwykłej gazety, lub coś co pocztówką nie jest. 
Większość osób po wyciągnięciu "takiego czegoś" ze skrzynki, że skrzywioną miną rejestruje ją bez marudzenie z nadzieję, że to się więcej nie powtórzy. 

Co możemy zrobić gdy dostaniemy coś co pocztówką nie jest? 
1. Mamy prawo napisać do support'u, że otrzymaliśmy coś co pocztówką naszym zdaniem nie jest i czy możemy jej nie rejestrować.
2. Niektóre osoby rejestrują "takie coś", a w wiadomości wyrażając obiektywną opinię o cudaku. 
3. Zdarzały się przypadki osób, które nie rejestrują takiego dziwa, a następnie na zapytanie nadawcy czy otrzymali pocztówkę odpisuję, że żadnej pocztówki nie otrzymali. Co jest prawdą, bo przykładowy kawałek gazety nie jest kartką pocztową. 

Osobiście jeszcze nie na trafiłam na coś co pocztówką nie jest i całe szczęście. A wam zdarzyła się taka sytuacja? Jak z niej wybrnęliście? 

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia!

Komentarze

 1. Ja ten rysunek "hand-made" zarejestrowałam i w sumie nic więcej nie zrobiłam. Od tej pory już nie dostałam nic nie-pocztówkowego i w sumie nie wiem co bym zrobiła teraz... Raczej i tak bym zarejestrowała to co dostałam, ewentualnie po rejestracji zgłosiłabym zajście do supportu, być może nadawca otrzymałby jakieś upomnienie. W każdym razie nie pozostawiłabym bez rejestracji nawet kawałka gazety - w końcu nie wiadomo jakie wysyłający miał intencje;) poza tym mimo iż lubię piękne pocztówki a postcrossing jest moją pasją, podchodzę do tego wszystkiego z dystansem :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoja pierwsza pocztówka Hand Made, ta z wiatrakiem jest śliczna i choć nie przepadam, za tego typu kartkami, chętnie bym taką dostała. <3
   Ja też rejestruje wszystko czy kartka mi się podoba czy też nie, tylko wiesz co boli najbardziej, że jednak starasz się i wysyłasz piękną kartkę z drogim znaczkiem a w zamian od kogoś innego dostajesz kawałek gazety. Znam przypadek kiedy w profilu pani życzyła sobie opakowania po artykułach spożywczych np. po ryżu :D zamiast pocztówki. Ja też podchodzę do postcrossingu z dystansem ale są osoby, które bardzo przeżywają takie sytuacje.

   Usuń
  2. Wiem, wiem ta z wiatrakiem też mnie ujęła, chodziło mi o ten drugi rysunek;) Czasami rzeczywiście jest przykro jak się dostanie jakieś dziadostwo, ale dobrze, że takich sytuacji nie ma wiele ;-) oby się nam trafiały jak najrzadziej :)

   Usuń
 2. ja jeszcze nie dostalam żadnej z tej strony ale jak ja wysylam to rejestruje ja

  zapraszam http://iamemilia.blogspot.com/2014/01/jesiennie.html

  OdpowiedzUsuń
 3. no to teraz ja - ostatnio wylosowałam dwa profile - oba w opisie zaskocz mnie i lubię hand made kartki
  to zaskoczyłam i wysłałam hand made - kolaż zrobiony na bazie kartki reklamowej (więc układ graficzny strony niekolorowej zostawał pocztówkowy) - czy się ktoś ucieszył, nie wiem

  Nigdy nikomu nie wyślę hand made kartki - jeśli ma napisane w opisie, że takich nie lubi.

  Kiedyś - rok temu dostałam wycięty kawałek szarego papieru z jakimś zdaniem napisanym mazakiem z jednej strony kartki. Chociaż ktoś wydał pieniądze na znaczek - to niestety nie była pocztówka :/ więc jej nie zarejestrowałam

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja wysyłam dość dużo pocztówek, ale na szczęście tylko dwa razy spotkałem się z przesyłkami, które nie były pocztówkami. W pierwszym przypadku dostałem sztywną tekturkę z naklejonym górskim widokiem. http://www.postcrossing.com/postcards/US-1333368
  Kartkę zarejestrowałem, lubię góry i widać, że osoba starała się by jakoś dopasować przesyłkę do moich preferencji.
  Innym razem dostałem kolorową tekturkę od małej dziewczynki z Chin. Narysowała na niej węża, w wiadomości zapisanej na odwrocie znajdowało się wyjaśnienie o roku węża. Na kartce były naklejone różne znaczki, a całość prezentowała się dość estetycznie jak na pracę dziecka. Tez zarejestrowałem.
  Osobiście wydaje mi się że pomimo tego ze w obu przypadkach w pierwszej chwili byłem lekko zawiedziony, to po dłuższej chwili i zorientowaniu się kim był nadawca byłem w stanie docenić te przesyłki. Na szczęście nie miałem okazji naciąć się na nadawce który pragnął mi wcisnąć "byle gówno" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jeszcze nigdy nie dostałam Hand Made i mam nadzieje że nie dostane,bo będę bardzo zawiedziona:( a to czy był to zarejestrowała,to bym się zastanawiała ;>

  http://happy-postcrossing-poland.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Serio można coś takiego zrobić?! Skoro ktoś się angażuje w postcrossing, to niech się postara. Rozumiem samemu zrobić, ale nie kawałek gazety :/
  Mi się takie coś nie przytrafiło, pewnie dlatego, że już nie interesuję się postcrossingiem ;D

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja raz dostałam wykrojoną biała kartkę z technicznego bloku z dziecinnym rysunkiem kota? Juz w usmie w tym momencie nie pamiętam. Nie namyślając się zarejestrowałam ją. teraz bym się chyba nad tym zastanowiła... Bo jednak ta kartka nie była jakoś wybitnie łądna. Ot. zwykły rysunek kotka, trochę nawet niestaranny. Ale lubię rysunki, więc nie miałam za złe ze mi ktoś ją przysłał;)

  OdpowiedzUsuń
 8. W sumie nigdy się bliżej postcrossingiem nie interesowałam, więc dla mnie takie sytuacje są mega abstrakcyjne, ale chyba bym się wkurzyła z kawałka gazety.
  ☯ blog

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja dostałam na razie tylko jeden hand made. Było to zdjęcie naklejone na kawałek tekturki. Brzmi okropnie, ale autorka bardzo się postarała. Zdjęcie było jej autorstwa a samo "sklejenie" nie było niechlujne. Wyszła jej bardzo estetyczna i oryginalna pocztówka. Powiedziałabym, że to moja ulubiona.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za odwiedziny oraz komentarze! ;)
Twoja opinia na temat bloga czy zamieszczanych
postów jest dla mnie bardzo ważna. :)

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić kopertę origami?

Jak zrobić kopertę? #3

To ile w końcu kosztuje znaczek na pocztówkę?