Nowe mieszkanie moich pocztówek

Witajcie kochani!

Jakiś czas temu stwierdziłam, że trzymanie kartek pocztowych w segregatorach sprawia, że zaczyna mi brakować miejsca. Fakt, jest to fajny sposób wyeksponowania pocztówek oraz znaczków ale niestety przez to mam coraz mniej miejsca na kolejne segregatory.
Całkiem niedawno w sklepie "wszystko od 2 zł" znalazłam bardzo ładne solidne pudełka z przykrywką za 18 zł od sztuki.


Zakupiłam aż dwa pudełka, aby zagospodarować trochę miejsca na zapas. 


Wszystkie moje pocztówki zostały poukładane kontynentami oraz państwami alfabetycznie. Wszystkie się pomieściły i zostało duuuużo zapasu na kolejne. A wy jak przechowujecie swoje otrzymane kartki pocztowe? 

Komentarze

 1. Pudełeczka są prześliczne <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasami w takich sklepach można znaleźć perełki <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie też wydaje się, że segregatory zajmują za dużo miejsca. A poza tym, co pocztówka to inny rozmiar. Swoje trzymam w kopertach A5 a koperty w pudełkach.

  OdpowiedzUsuń
 4. ja trzymam w segregatorach - do jednej koszulki wkładam 4 pocztówki , mam też specjalny album zakupiony na allegro, a powtórki, lub pocztowki wypisane do mnie, ale takie których nie kolekcjonuję właśnie w takim pudełku jak Ty :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydaje mi się, że pudełka będą praktyczniejsze. Przede wszystkim zmieści się więcej a i mniej będziesz musiała ich mieć. U mnie, nowe mieszkanie mają książki podróżnicze, wszystko dzięki remontowi, który trwał... ponad 3 miesiące :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładne pudełeczka :) Ja swoje póki co przechowuję w kartoniku, który otrzymałam biorąc udział w akcji ambasadorskiej z marką Le Petit Marseillais :)

  OdpowiedzUsuń
 7. pudełka po butach ozdobione własnoręcznie , ale te twoje są bardzo ciekawe

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja swoje pocztówki trzymam w specjalnych segregatorach zakupionych na allegro. Takie większe wkładam po prostu w koszulkę A5 i wpinam w segregator. Jak na razie jestem zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Śliczne pudełka :) Ja swoje również w takich trzymam, tylko trochę mniejszych :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja mam straszny syndrom zbieractwa i u mnie nawet torebka nie ma miejsca w pokoju :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja jak na razie mam segregator z koszulkami, podpatrzony właściwie tutaj - jak na razie moja mała kolekcja świetnie się w nim prezentuje :)
  Pozdrawiam najserdeczniej :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja trzymam w plastikowym pudle, w kolejności w jakiej do mnie docierały :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo ładne te pudełeczka :) Ja trzymam kartki także w pudełkach, uwzględniłam podział na kraje, każdy kraj w osobnej kopercie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Już od dłuższego czasu noszę się z zamiarem żeby kupić moim pocztówkom jakieś przytulne mieszkanko :) Jak narazie trzymam się w małym kolorowym kartonie, ale już przestają się mieścić :/ Chyba pora wcielić w życie moje plany :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja musiałam z moich domków poprzekładać też do pudełek, bo nie miałam tam jak poukładać alfabetycznie... Teraz jeszccze zagraniczne kartki zostały mi do ułożenia.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja także mam masę pocztówek i dobrze, że wpadłam na Twojego bloga bo już wiem jak je uporządkować:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za odwiedziny oraz komentarze! ;)
Twoja opinia na temat bloga czy zamieszczanych
postów jest dla mnie bardzo ważna. :)

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić kopertę origami?

To ile w końcu kosztuje znaczek na pocztówkę?

Jak zrobić kopertę? #3