DKMS - bo jesteśmy najlepszym lekarstwem na raka krwi

W życiu każdego człowiek przychodzi nieodparta chęć pomocy. Zazwyczaj pomoc innym kojarzy nam się z ofiarowaniem czegoś, zazwyczaj są to pieniądze w postaci darowizny. Są jednak sposoby, aby pomóc w całkiem inny sposób -  ofiarowując samego siebie. 

Czy wiecie, że w Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę? Tę diagnozę może usłyszeć każdy z nas, bez względu na wiek, płeć czy kolor skóry - choroba nie wybiera. Dla wielu osób jedyna szansą na życie jest przeszczep szpiku kostnego lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy.  Zostanie potencjalnym dawcą szpiku nie boli i nic nie kosztuje! I aby się zarejestrować do banku dawców nie musisz specjalnie wychodzić z domu. Aktualnie Fundacja DKMS ma:

970515 zarejestrowanych Dawców 
3591 tyle osób podarowało cząstkę siebie 
7501 tyle osób przekazało darowiznę 

KTO MOŻE ZOSTAĆ DAWCA? 
Dawcą może zostać każda osoba zdrowa w wieku od 18 do 55 roku życia, ktorej masa ciała to minimum 55kg. Ważne, aby osoba ta nie miała dużej nadwagi, nie choruje przewlekle i jest w dobrej kondycji fizycznej. 

CO ZROBIĆ ŻEBY ZOSTAĆ DAWCĄ? 
Najprostszy sposób jest taki na który zdecydowaliśmy się z moim B. Po prostu weszliśmy na stronę internetową DKMS, zamówiliśmy dwa pakiety rejestracyjne na podany przez nas adres. Po kilku dniach otrzymaliśmy koperty, które zawierały formularz, pałeczki do pobierania wymazu oraz pełną instrukcję. 


Pobranie wymazu oraz wypełnienie formularza jest na prawdę bardzo proste i nie wymaga dużo czasu. Po wykonaniu wszystkich czynności odsyłamy kopertę z zawartością na koszt fundacji. Jesteśmy informowani na bieżąco po przez sms lub email  o przebiegu naszej rejestracji. 
Pełna rejestracja i badanie zgodności tkankowej trwa około 3 miesięcy. My kilka dni temu otrzymaliśmy informacje, że nasze koperty dotarły już do Fundacji DKMS i właśnie rozpoczęli badania. 

Więcej informacji o rejestracji oraz o samym pobraniu szpiku znajdziecie na stronie: https://www.dkms.pl/pl

Myślę, że warto jest pomóc, a wspaniałe jest to, że możemy zrobić to w tak prosty sposób. Zostań Dawcą - bo jesteś najlepszym lekarstwem na raka krwi. Warto! 

Komentarze

  1. Niestety nie nadaję się na dawcę, ponieważ sama przewlekle choruję. Chciałabym kiedyś oddać krew, ale to niestety niemożliwe. Noszę przy sobie jednak oświadczenie woli, być może moje organy kiedyś komuś uratują życie. Nie wiem, czy narządy będą się nadawały, ale taka kartka dużo daje. Pomogłam również oddając swoje włosy w ubiegłym roku na peruki dla kobiet walczących z rakiem. Pomoc innym jest bardzo ważna, więc dobrze że o tym piszesz.
    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za odwiedziny oraz komentarze! ;)
Twoja opinia na temat bloga czy zamieszczanych
postów jest dla mnie bardzo ważna. :)

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić kopertę origami?

Jak zrobić kopertę? #3

To ile w końcu kosztuje znaczek na pocztówkę?