Meeting Postcrossing Wrocław 2015


W dzisiejszym wpisie chcę opisać wam bardzo ciekawe wydarzenie, które miało miejsce we Wrocławiu 26 kwietnia, tego roku. Postcrosserzy z całej Polski zjechali się, aby wspólnie wypisać pocztówki, porozmawiać czy wymienić się doświadczeniami. 

Moja młodsza siostra zaproponowała, że mogłaby się ze mną wybrać. Ucieszyłam się, że będę mieć towarzysza podróży. Na dworcu w Legnicy dołączyły do nas Agnieszka i Iza, które dojechały samochodem z Lubina. Mniej więcej o godzinie 9:18 wyruszyłyśmy pociągiem w podróż do Wrocławia, gdzie miał odbyć się zlot. 

Spotkanie odbyło się w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu o godzinie 11:15. Na zlocie było aż 19 osób, co bardzo mnie ucieszyło, gdyż nie byłam jeszcze na tak licznym spotkaniu! 
Mieliśmy możliwość zwiedzenia całego muzeum, między innymi do zobaczenie były zabytkowe skrzynki pocztowe, znaczki czy maszyny do pisania. Bardzo miłe panie, opiekujące się muzeum przygotowały dla nas miejsce, gdzie mogliśmy usiąść i wypisać a następnie podpisać pocztówki. Został zorganizowany też konkurs z wiedzy o Postcrossingu, po którym każdy otrzymał małą niespodziankę w postaci kilku pocztówek. 
Po opuszczeniu muzeum wybraliśmy się na olbrzymie ciastka cynamonowe. Razem z siostrą zdecydowałyśmy się na ciastka z podwójnym karmelem oraz orzeszkami i wyciskany sok z pomarańczy. Nie przepadam za cynamonem, nawet jego zapach mnie drażni ale muszę przyznać, że ciastko było na prawdę pyszne! 
Bardzo się cieszę, że wybrałam się na ten zlot i mogłam poznać osobiście kolejne osoby, które maja taka samą pasję z którymi bez problemu odnajduję wspólny język. A teraz zapraszam na  kilka zdjęć: Większą ilość zdjęć znajdziecie na facebooku. Mam wielką nadzieję, że w tym roku uda się zorganizować jeszcze jedno spotkanie, nie koniecznie we Wrocławiu. A wam jak się podobają takie spotkania? Wybralibyście się na taki zlot? Pozdrawiam.

Komentarze

 1. Ja chętnie też wybrała bym sie na taki zlot ;-)
  Jak następnym razem będzie gdzieś w Legnicy/Lubin czy Wrocław to chętnie przyjadę ;)
  chyba że ktoś z moich okolic zorganizuje taki zlot, ale to raczej wątpliwa sprawa..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli mieszkasz w okolicy Legnicy zawsze mozesz umówić się ze mną na herbatę i wypisywanie pocztówek. :D

   Usuń
  2. Nie do końca w okolicy Legnicy;) ale na mój rzut oka, mam nie daleko ;) Więc jestem jak najbardziej za! ;-)

   Usuń
 2. Mieszkam we Wrocławiu i nawet nie miałam pojęcia że takie spotkanie się odbywa ; o

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na zlot umówiliśmy się na forum. Dawałam również informacje o evencie na Facebooku. ;)

   Usuń
 3. super sprawa, też chętnie bym się wybrała na taki zlot! :)
  znam Twój ból - też nie lubię cynamonu.. :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Widziałam, że jest ten zlot, ale Wrocław jest trochę daleko i nie miałam akurat pieniążków, aby jechać. Z chęcią również zwiedziłabym to muzeum poczty.
  Super by było, gdyby spotkanie odbyło się gdzieś niedaleko mnie, na pewno bym się wybrała, bo to przede wszystkim świetna okazja do poznania innych ludzi mających tę samą pasję!

  OdpowiedzUsuń
 5. Uważam, że takie spotkania to naprawdę świetny pomysł. Również chciałabym wziąć udział w takim, poznać innych postcorsserów, a co najważniejsze wypisać kartki w wspólnym gronie. Niestety Wrocław jest dość daleko ode mnie. Może coś bliżej Łomży? Myślę że znalazło by się parę osób w tej okolicy ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie byłam na żadnym zlocie, a bardzo bym chciała spotkać się z postcrosserami.
  3 lata temu chciałam zorganizować zlot w Rzeszowie, ale niestety nic z niego nie wyszło :/ Ale jak kiedyś coś takiego na Podkarpaciu się odbędzie, to będę chciała wziąć w nim udział :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Raz byłam na spotkaniu w Krakowie, ale było tylko kilka osób i wypisywaliśmy pocztówki przy dworcu kolejowym :) Ale bardzo fajnie wspominam tamten zjazd :) Wrocław dla mnie jest jednak za daleko, by wybrać się tam na zlot

  OdpowiedzUsuń
 8. Musiało być świetnie, bardzo fajne spotkanie-tak sadzę po zdjęciach :)

  http://instagram.com/wera6wiki/

  OdpowiedzUsuń
 9. Również miałam okazję być w Muzeum Poczty we Wrocławiu i serdecznie polecam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Musieliście się naprawdę świetnie bawić! :) Ja chętnie wybrałabym się na takie spotkanie, gdyby tylko było bliżej mojego miasta - Poznania. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Chętnie bym wzięła udział w takim spotkaniu, myślałam nawet czy nie jechać do Wrocławia, jednak coś mi wypadło i musiałam jechać gdzieś indziej. Może innym razem się uda, a może ktoś zorganizuje takie spotkanie w Łodzi lub w stolicy, wtedy byłoby bliżej ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja tez chce!!! Kiedy bedzie WOJTUS????

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za odwiedziny oraz komentarze! ;)
Twoja opinia na temat bloga czy zamieszczanych
postów jest dla mnie bardzo ważna. :)

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić kopertę origami?

Jak zrobić kopertę? #3

To ile w końcu kosztuje znaczek na pocztówkę?