swap-bot.com

Witajcie kochani!
Nadszedł czas na opis kolejnej strony, dzięki której macie możliwość wymiany, nie tylko pocztówek ale i różnych ciekawych rzeczy. Na tą  stronkę natknęłam się całkiem niedawno, sama idea od razu bardzo przypadła mi do gustu. Postanowiłam zapoznać się z zasadami wymian i spróbować. Chodzi mi stronę: www.swap-bot.com

Jak widać strona internetowa prowadzona jest w języku angielski, tak samo jak w przypadku postcrossing.com. Na początku polecam zapoznać się z bardzo rozbudowanym FAQs myślę, że tam znajdziecie odpowiedzi na wszystkie wasze pytania. 

Na początku musimy się zarejestrować, podczas rejestracji podajemy adres na który później będą przychodzić różne rzeczy z wymian. Po rejestracji polecam dokładnie uzupełnić swój profil. Napiszcie kilka zdań o sobie, to czym się zajmujecie, to co lubicie i czego nie lubicie. Zauważyłam, że na stronie panuje zasada, "im bardziej rozbudowany profil, tym bardziej wiarygodny użytkownik". 


Po wypełnieniu profilu możemy zabrać się za wyszukiwanie swap'ów klikając na Find swap. 
Na samym początku polecam wybrać kategorię Newbies, która jest stworzona z myślą o nowych użytkownikach. Gdy wybierzecie kategorię pokazuje się nam tabela z swap'ami na, które możemy się zapisać. 
Po kliknięciu na swap, który nas interesuje pokazuje się okno informacyjne. 

W oknie informacyjnym możemy dowiedzieć się: kto organizuje swap i wejść na jego profil lub skontaktować się z tą osobą, do jakiej kategorii należy dany swap, ile osób jest zapisanych a ile osób tylko obserwuje daną wymianę, czy jest to wymiana międzynarodowa czy tylko regionalna, typ swap'u, data zapisów oraz data wysyłki, liczba osób z którymi się wymienicie oraz dokładny opis wymiany. Jeśli chcecie wziąć udział w danej wymianie klikacie na Join swap. 
Wszystkie swap'y do, których jesteście zapisani pokazują się w waszym profilu w zakładce Dashboard. Gdy minie już data zgłoszeń organizator przydziela nam osobę/y do których mamy wysłać swap.
Jeśli wyślecie już dany swap należy kliknąć Click here when you have send your items, jest to potwierdzenie, że wysłaliście swój swap. Gdy już otrzymacie swoją przesyłkę musicie ocenić osobę która przysłała wam swap oraz osobę, która organizowała wymianę. Macie do wyboru przy oceny zero - nic nie dostałem, trzy - coś dostałem ale nie tego się spodziewałem, pięć - otrzymałem wszystko, pięć z serduszkiem - otrzymałem przesyłkę a zawartość przerosła moje oczekiwania (bardzo mi się podoba). Pamiętajcie, że wy też jesteście oceniacie i in więcej zdobędziecie piątek z serduszkami tym lepiej. Po tym jak wyślecie i otrzymacie dany swap możecie przenieść okno wymiany do archiwum. 
Ja już wzięłam udział w dwóch pocztówkowych wymianach i udało mi się otrzymać piątki z serduszkami, co mnie bardzo cieszy. Jeden minus wymian jest taki, że nie mamy możliwości wyboru pocztówki, osoby czytając wasz profil powinny zorientować się co przypadnie wam do gustu. 

Postanowiłam, że będę pokazywać wam, w jakich wymianach brałam udział, co wysłałam oraz to co otrzymałam. Mam nadzieję, że ten wpis spodoba się wam, jeśli macie jakieś pytania to piszcie. Pozdrawiam i życzę miłego dnia. 

Komentarze

 1. Z chęcią się zarejestruje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna stronka, nie słyszałam o niej wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
 3. znasz jeszcze jakieś inne strony, gdzie można się wymieniać różnymi rzeczami? ;) albo gdzie można nawiązać zagraniczne znajomości? ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli natrafię na takową stronę to na pewno się z wami tym podzielę. :)

   Usuń
 4. O, ciekawa stronka, dzięki, że o niej mówisz :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Też pomyśle o zarejestrowaniu ;-)
  a np. jakaś wymiana magnesów na lodówkę też jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, są nawet ubrania, książki czy zabawki. ;)

   Usuń
 6. Już dawno myślałam o rejestracji na swap-bot i przekonałaś mnie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę się bliżej zapoznać z tą stroną :)

  OdpowiedzUsuń
 8. co to jest flat mail?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za odwiedziny oraz komentarze! ;)
Twoja opinia na temat bloga czy zamieszczanych
postów jest dla mnie bardzo ważna. :)

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić kopertę origami?

Jak zrobić kopertę? #3

To ile w końcu kosztuje znaczek na pocztówkę?