Marzycielska Poczta

" Wyślij pocztówkę choremu dziecku." 


Dzisiaj chciałabym wam opowiedzieć o niezwykłej stronie internetowej oraz akcji, która jest na niej prowadzona. Bo każdy z nas chciałbym pomóc!

"Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie MarzycielskaPoczta.pl prezentujemy profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię." 


Wystarczy tak niewiele, aby te dzieciaki choć na chwilę zapomniały o swojej chorobie oraz tragedii jaką przeżywają na co dzień. To bardzo proste! Wystarczy zakupić pocztówkę oraz znaczek! Wyniesie was to 2,75zł - 5zł, (zależy od ceny zakupionej pocztówki) to tak niewiele, prawda?

Na stronie możecie znaleźć profile dzieci oraz ich adresy, pod które wysyłacie kartki > http://marzycielskapoczta.pl/chore-dzieci/.  Prawie wszystkie dzieci oraz ich rodzice często aktywnie prowadzą swoje profile np. komentują, dziękują za otrzymane pocztówki lub dodając zdjęcia z przesyłkami. 

Co napisać na pocztówce? 
Pewnie dużo sposób chciało by właśnie w ten sposób pomóc chorym dzieciom,  jednak boją się tego, że napiszą coś, co mogło by urazić dziecko i rodziców. Bez obaw!
Napiszcie coś o sobie! Ile macie lat, gdzie mieszkacie, jakie bajki oglądaliście w dzieciństwie, jakie książeczki czytali wam rodzice, gdy byliście dziećmi, pożyczcie dużo zdrowia, podpiszcie się i gotowe! Możecie wysłać również dłuższy list lub jakiś upominek. 

Ja odkąd dowiedziałam się, o tej stronie staram się wysyłać raz w miesiącu dwie pocztówki do wybranych przeze mnie dzieci. Cieszę się, gdy dziecko do którego wysłała pocztówkę, jest szczęśliwe i dzięki mnie przez chwile może zapomnieć o chorobie. Wierzcie mi lub nie, ale taka pomoc daje bardzo dużo satysfakcji. 

Mam nadzieje, że zachęciłam choć kilka osób, które wyślą pocztówkę do jednego z tych przecudnych dzieciaków!  Dajcie mi znać jeśli zdecydowaliście wsiąść udział w akcji! Pozdrawiam was serdecznie! 

Komentarze

 1. Jejku, muszę też coś wysłać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. cudowna sprawa - zaangażuję się w to :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ooo, też wyślę pocztówkę jakiemuś dziecku. Wiem jak mnie cieszą takiej przesyłki, dzieci też na pewno mają mnóstwo frajdy z czegoś takiego!

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowny pomysł :) jak tylko wrócę z wakacji wezmę udział ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa akcja, tak nie wiele a tak dużo

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny pomysł z tą akcją! Już kiedyś o niej wiedziałam, ale dopiero teraz postanowiłam wziąć udział :) Pocztówkę już wypisałam i jutro wyślę do uroczej Julki :) Zastanawiam się nad wysłaniem kolejnej pocztówki!

  OdpowiedzUsuń
 7. właśnie przeglądam profile dzieci i wyślę coś na pewno, najchętniej do wszystkich :)

  OdpowiedzUsuń
 8. super pomysł, na pewno coś wyślę :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za odwiedziny oraz komentarze! ;)
Twoja opinia na temat bloga czy zamieszczanych
postów jest dla mnie bardzo ważna. :)

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić kopertę origami?

Jak zrobić kopertę? #3

To ile w końcu kosztuje znaczek na pocztówkę?