Postcrossing VS Postcardunited

Witajcie kochani!

Dzisiaj chciałbym porównać dwa portale umożliwiające wysyłanie kartek pocztowych. Na samym początku chcę podkreślić, że będzie to tylko i wyłącznie moja opinia i moje odczucia jakie przy tym towarzyszą. Każdy z was może mieć swoją opinie na temat każdej ze stron. Zacznijmy od stany, które jest mi dobrze znana:
To całkowicie darmowa strona, która umożliwia wysyłanie i otrzymywanie kartek pocztowych. Dla osób, które wcześniej nie miały styczności z Postcrossing, krótko wytłumaczę działanie strony.
Po zalogowaniu mamy możliwość wylosowania adresów osób do których później wysyłamy pocztówki. Cała frajda polega na tym, że to system wybiera losowo osobę do której później trafi pocztówka od nas, my nie mamy na to wpływu. Gdy nasza pocztówka dotrze do adresata i zostanie zarejestrowana wtedy nasz adres trafi do puli losującej, po kilku lub kilkunastu dniach powinniśmy znaleźć w swojej skrzynce pocztówkę. 

Strona ta postała dość niedawno i jest całkowicie darmowa. Oczywiście jest możliwość przekazania datku na rzecz rozwoju strony jak w przypadku Postcrossing nie jest to obowiązkowe. Zasada wysyłania pocztówek jest identyczna jak przy znanej nam stronie Postcrossing, dlatego nie będę rozpisywać się na ten temat.  Z racji tego, że strona jest nowa może posiadać niewielkie błędy, które są cały czas poprawiane. Oczywiście to nie znaczy, że konkurencyjna strona Postcrossing jest idealna pod każdym względem.  

Dzięki jednej jak i drugiej stronie mamy możliwość wysyłanie i otrzymywanie kartek pocztowych z całego świata, możecie ćwiczyć swoje zdolności językowe i poznawać ciekawe osoby z zagranicy!  
Moim zdanie strony są bardzo podobne i dla mnie nie ma różnicy,  ale ja przyzwyczaiłam się do Postcrossing. Myślę jednak, że gdybym najpierw trafiłabym na Postcardunited została bym przy tej stronie. Słyszałam, że niektóre osoby prowadzą kilka kont pocztówkowych, ja jednak skupiam się na jednym koncie.   A wy co myślicie o każdej ze stron? 

Z okazji mojej trzeciej rocznicy na Postcrossing.com, jestem w trakcje przygotowania dla was pewnej wakacyjnej akcji.  Zapisy ruszą w dzień rocznicy czyli 1 lipca! Pozdrawiam :) 

Komentarze

 1. Ja się naczytałam trochę o PU i jakoś mnie to od niej odepchnęło... Poza tym nie mam czasu i pieniędzy poświęcić się w 100% mojemu kontu na PC, to co by było jakbym miała dwa konta :P Więc generalnie moje zdanie podobne jest do Twojego ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, teraz utrzymanie jednego konta może być bardzo kosztowne. Dlatego ja również trzymam się jednego i nie zakładam dodatkowych. :)

   Usuń
 2. Według mnie strona postcrossing jest dużo lepsza i to przede wszystkim dlatego, że była pierwsza :) Jest wiele użytkowników i dość często kartki przychodzą z tych samych krajów, ale głównie mi chodzi o kartki, a nie kraje, więc mi to nie przeszkadza :) Na PU założyłam natomiast konto żeby otrzymać coś "nowego" i tak szybko jak założyłam tam konto tak szybko z tego zrezygnowałam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam wiele złych komentarzy na temat PU, więc zrezygnowałam z założenia tam konta. Z resztą uważam, że postcrossin to naprawdę świetna strona i nie potrzebuję żadnej nowej. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam konto zarówno na Postcrossing, jak i na Postcardunited i to z tego pierwszego korzystam. Na PU wysłałam jedną pocztówkę, ale żadna do mnie nie dotarła. Z PC korzystam od prawie roku i jestem bardzo zadowolona i to w właśnie ta strona zdecydowanie u mnie wygrywa. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie słyszałam o Postcard United, jesli mam byc szczera! Z ciekawosci moze kiedys wypróbuję ich serwis. A z Postcrossing mam same miłe doświadczenia, chociaż teraz już nie korzystam z tej strony tak często, jak kiedyś...
  Chciałabym Cię zaprosić na nowego bloga o tematyce snail mail, który jest mojego autorstwa:
  http://carolinesletterbox.blogspot.com/

  Czytam Twój blog już bardzo długo i ogromnie się cieszę, że przekonałam się do założenia własnego!

  Trzymaj się :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Osobiście wolę PC, czuję się jakoś lepiej, kiedy to wyślę daną liczbę pocztówek i taka samo liczba dotrze do mnie. Na PU niestety wysłałam kilka i nie ma opcji dezaktywacji konta. Zdarza się, że kartki stamtąd czasami przychodzą, mimo iż ja już tam nie wchodzę. To takie.. Nie wiem.. Nie dla mnie. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za odwiedziny oraz komentarze! ;)
Twoja opinia na temat bloga czy zamieszczanych
postów jest dla mnie bardzo ważna. :)

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić kopertę origami?

Jak zrobić kopertę? #3

To ile w końcu kosztuje znaczek na pocztówkę?